Zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego
29 czerwca 2013

Dziękczynienie w czasie Eucharystii
i nabożeństwa czerwcowego

Biskup krakowski, ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, wezwał wszystkie parafie i ośrodki duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej do wspólnego dziękczynienia za dar peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i Apostołów Bożego Miłosierdzia.

W przygotowaniu dziękczynienia za łaski nawiedzenia nie sposób pominąć tego, co pozostało w parafii jako widzialny ślad tych niezwykłych chwil modlitwy, poprzedzonych rekolekcjami lub misjami. Z zapisów w „Księdze nawiedzenia”, a także ze złożonych intencji modlitewnych i innych znaków wskazujących na wielki wysiłek duszpasterzy i wiernych świeckich, można przygotować teksty i myśli, zarówno do nabożeństwa dziękczynnego jak też do homilii wygłoszonej w dniu zakończenia peregrynacji.

Być może niektóre parafie zrobią małą wystawę zdjęć i innych pamiątek nawiedzenia, aby przywołać te ważne chwile w historii wspólnoty. Jednym z prostych i ważnych znaków jest, której płomień mówi o „ogniu miłosierdzia”. Można tę świecę wnieść uroczyście w czasie procesji wejścia i umieścić na ołtarzu lub na osobnym świeczniku.